Search

Літературний вернісаж “Книги –морська глибина…”

Літературний вернісаж "Книги –морська глибина…"


"Книги –морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна ,
Той , хоч і труду мав досить ,
Дивнії перла виносить"

Іван Франко


У рамках тижня української мови та літератури 30 жовтня відбувся літературний вернісаж ,на якому студенти дізналися про історію виникнення книги,як вона змінюється і продовжує впливати на суспільство в епоху технологічних інновацій.

Ірина Сагайдак , викладач філологічних дисциплін, розповіла про історію розвитку книги ,її еволюцію: від паперової до електронної.

У сучасному світі книга, як і раніше, відіграє важливу роль у формуванні особистості, збереженні знань і культурного спадку. Однак із розвитком цифрових технологій та зростанням обсягів інформації, доступної в інтернеті, виникають запитання про те, яку роль відіграє книга в третьому тисячолітті та чи здатна вона конкурувати з новими формами медіа.

Перші книги з'явилися у вигляді глиняних табличок і пергаментних сувоїв, що згодом переросли в друковані видання після винайдення друкарства Йоганном Гутенбергом. Сучасні книги мають різноманітні формати: паперові, аудіо- та електронні книги (e-books).

З появою інтернету та електронних пристроїв виникла потреба у нових форматах книг. Електронні книги дозволяють зберігати великі обсяги інформації в зручному для користувача вигляді. Такі пристрої, як Kindle, iPad та інші планшети, стали платформами для читання, що роблять книги доступними в будь-якому місці.

Книги формують у читачів критичне мислення, допомагають розвивати аналітичні здібності та дозволяють глибоко розуміти явища і процеси. Наприклад, художня література сприяє розвитку емоційного інтелекту, а науково-популярні видання допомагають освоїти складні теми простими словами.

Цікавий проєкт "Роль книги в третьому тисячолітті" презентували Каміла Абрамюк і Ярослав Гуйван (25-П ).

У розповіді студентів виділені такі рубрики:

  • Вплив книги на особистість і суспільство
  • Друковані та електронні книги: що обрати?
  • Книга як джерело знань у цифрову епоху
  • Виклики та перспективи книги в третьому тисячолітті

Цікаву презентацію про нові видання сучасної української літератури , про письменників – ювілярів жовтня підготувала Наталія Гнатяк, бібліотекарка коледжу. Книги мотивують до навчання протягом усього життя. У світі, де нові професії з'являються щодня, навчання стає життєво необхідним. Популярність мотиваційної літератури, книг про саморозвиток та психологію зросла, оскільки вони допомагають людям адаптуватися до викликів сучасності.

Душевно прозвучали вірші поетів про українську мову у виконанні студентів Л.Людкевич ,А.Просандєєвої , І. Панасюк (24-ОЕ) ; В.Ковальчук, А.Федорчук (25-П ).

Ольга Юрійчук , заступник директора з виховної роботи , підкреслила, що у час, коли кількість інформації зростає щодня, книга виступає інструментом для організації знань. Читання допомагає зменшити інформаційний шум і зосередитися на

найважливішому.

Ірина Сагайдак, голова циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін, зауважила , що попри всі зміни, які відбуваються у світі, книга залишається важливим елементом культури, освіти та саморозвитку. Вона продовжує виконувати свою роль як джерела знань, зберігача цінностей і стимулу для творчості. Хоча книги адаптуються до нових технологій та потреб суспільства, вони не втрачають своєї значущості. У третьому тисячолітті книга стає ще важливішою, оскільки допомагає людям зберігати баланс у світі інформаційного перенасичення.


 Ірина САГАЙДАК

викладач філологічних дисциплін

: