Search

Слідами Тижня української мови та літератури

Слідами Тижня української мови та літератури

Рідне слово – це та бездонна криниця, з якої ми черпаємо наснагу своїх патріотичних почуттів, любові до отчого краю, до малої вітчизни та великої України. У ВСП Заліщицький фаховий коледж ім.. Є. Храпливого НУБіП України виховання молоді засобами художньої літератури та рідної мови здійснюється не тільки на заняттях, а й у процесі найрізноманітніших позакласних заходів. Тому традиційним є проведення Тижня української мови та літератури, приуроченого до Дня української писемності та мови.

Передувала предметному тижню важлива подія: долученням студентського загалу, частини викладачів та працівників коледжу до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який цьогоріч мав назву «Магія голосу». Написання радіодиктанту - це не якась ознака часу, мода або тренд. Це можливість пересвідчитись у своїх знаннях, у своєму розумінні української мови, ну і,звичайно, підтримати дух, настрій і загальнонаціональну традицію.

Власне сам Тиждень української мови та літератури був насичений заходами, завдяки яким студенти мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови. Це і виставка книг, газетно - журнальних публікацій «Коштовний скарб народу», тематичний випуск часопису «Коріння і крона», перегляд мультимедійних презентацій «Плекаймо нашу мову українську», конкурс есе « Краса слова- краса душі».

Цікавим було заняття-екскурсія «Літературними стежками Заліщиків», яке провела викладач української мови та літератури Людмила Атаманчук. У сяйві золотого падолисту, зачаровані красою осінніх пейзажів, студенти 12 групи спеціальності «Агрономія» пройшлися славними місцями нашого міста.

Справжні українці, шанувальники мови, знавці рідного слова продемонстрували знання та вміння під час змагання у мовознавчій вікторині «Все буде українська мова!». А літературний вернісаж « Книга – морська глибина…» розширив знання студентів про історію виникнення книги, про те, як вона змінюється і продовжує впливати на суспільство в епоху технологічних інновацій. Ірина Сагайдак , викладач філологічних дисциплін, розповіла про історію розвитку книги ,її еволюцію: від паперової до електронної.

Урочиста атмосфера панувала в коледжі під час проведення І етапу XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який об'єднав 48 студентів, знавців української мови, сприяючи піднесенню престижу рідної мови в Україні та утвердженню її державного статусу. Без сумніву, це не лише найпалкіші шанувальники рідного слова, а й достойні знавці його правописних норм. Добрі результати виконання конкурсних завдань показали :

І місце Пушкар Вікторія (15-Фгрупа)

Бортник Віталій (21-К група)

ІІ місце Озога Юрій (11 група)

Слободян Олег (24-О група)

ІІІ місце Гембатюк Софія (14-О група)

Сапіщук Іван (12 група)

Ковальчук Вікторія (25-П група)

Балицький Денис (22 група)

Вітаємо переможців і дякуємо всім учасникам творчого конкурсу! Зичимо вам міцного здоров'я, творчого натхнення і щасливого польоту крилатих думок!

Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, проведені заходи є важливими і актуальними. Із покоління в покоління, в часи розладу та піднесення, наші предки передавали нам скарб – рідну мову. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Дякуємо усім, хто стоїть на захисті нашої Батьківщини, боронячи рідну країну від ворога!

Мирної України нам, злагоди та щасливого майбутнього! Хай міцніє наша мова і процвітає держава, бо ми - непереможні!

Викладачі філологічних дисциплін

 

: